6 produktów z cechami, o których nie masz pojęcia

2 min. czytania

16 kieszeni w spodniach? Organizery z mnóstwem zastosowań? Odzież taktyczna ze zmyślnymi dodatkami? To jedne z wielu rzeczy, z których słynie Helikon-Tex. Usprawnienia i nowe cechy produktów dodawane do sprawdzonych rozwiązań sprawiają, że tworzymy odzież i akcesoria, które zostają z użytkownikami na lata. Aż można się czasem pogubić w tych wszystkich schowkach i ukrytych udogodnieniach, prawda? Właśnie dlatego przygotowaliśmy listę wybranych produktów, które mają nieoczywiste zastosowania i właściwości. Sprawdź, czy wiedziałeś o wszystkich! 

Covert Tactical Pants – zmyślne, a skromne

Cechy produktów potrafią czasem zaskoczyć. Są sytuacje, w których nie ma jak zabrać pasa z oporządzeniem, a potrzebna może być broń, amunicja lub latarka. Z myślą o takich momentach powstały spodnie Covert Tactical Pants, znane również jako spodnie CTP. Mają sześć kieszeni zewnętrznych (po trzy na każdym boku) i na pierwszy rzut oka nie wyglądają jak typowa odzież taktyczna. Najciekawsze kryje się jednak w środku.

Łatwo to przegapić, ale spodnie CTP mają dodatkowe cztery ukośne kieszenie wewnętrzne. Dwie tylne są trochę większe i skrojone pod noszenie pistoletu. Z kolei dwie przednie kieszenie służą do przenoszenia amunicji. W ten sposób możesz przenosić pistolety i magazynki niepostrzeżenie. Dla pewności wystarczy na wierzch ubrać rozpiętą koszulę lub bluzę z kapturem. Oczywiście wewnętrzne kieszenie mogą mieć różne przeznaczenie, bez problemu schowasz w nich małą latarkę lub złożoną na płasko gotówkę na czarną godzinę. Uwaga! Kieszenie w spodniach Covert Tactical Pants są tak dobrze ukryte, że łatwo można o nich zapomnieć i przypadkiem uprać zawartość. 

Guardian Dangler jako nerka

Mamy naprawdę dużą ofertę akcesoriów do Plate Carriera Guardian. Jest tam między innymi Guardian Dangler, czyli kieszeń na potrzebne drobiazgi dopinana pod spodem plate carierra. Ma płaską kieszonkę na froncie oraz wewnętrzny organizer na obu ściankach i zamykaną saszetkę wewnętrzną na podłużne elementy, np. światło chemiczne. Ale nie tylko to – Guardian Dangler jest też nerką! Wystarczy wyjąć z danglera panel rzepowy, którym montuje się go do plate carriera i zamiast tego użyć regulowanego paska dołączonego do zestawu. W ten sposób jeden produkt okazuje się tak naprawdę dwoma produktami – nie tylko dla użytkowników stricte taktycznych, lecz także dla osób, które szukają nowej nerki lub po prostu czegoś innego niż Possum, Bandicoot i Rat z naszej oferty.  

Plecak Bail Out Bag do spania

Jak sama nazwa wskazuje, plecak ewakuacyjny nie służy do wyjazdu na piknik. Ma on ułatwić pierwsze 72 godziny od momentu, kiedy trzeba wstać i wyjść z powodu zagrożenia. Powinien zawierać zapasy, apteczkę, odzież i akcesoria niezbędne, by ten czas spędzić możliwie najbezpieczniej i uprościć sobie życie. 72 godziny to jednak sporo – by przeczekać sytuację awaryjną w dobrej kondycji, należy się przespać, o ile to możliwe. Jeśli warunki sprzyjają, a więc jest na tyle bezpiecznie, by móc zasnąć, pojawia się pytanie: na czym?

Karimata jest wygodna i dobrze izoluje, ale zajmuje dużo miejsca i jest nieporęczna, zwłaszcza jeśli zbieraliśmy się nagle. Folia NRC jest za cienka, by się na niej wygodnie położyć, np. na ziemi. Cechy produktów wymienionych przed chwilą nie spełniają w 100% potrzeb w sytuacji kryzysowej. W tym momencie z pomocą przychodzi plecak Bail Out Bag, zwany też BOB-em. Wystarczy opróżnić go i rozłożyć na płasko, wyciągnąć dodatkową warstwę materiału z kieszeni, a pod głowę podłożyć dołączone do zestawu siedzisko. W ten sposób powstaje improwizowana warstwa izolująca, która sprawi, że sen w sytuacji awaryjnej będzie bardziej komfortowy. 

Wolfhound jako docieplenie glamour

Ulubiona odzież wyjściowa? Bojówki moro – to niepoprawne, lecz popularne do dziś określenie spodni, które bardzo lubimy. Z solidnego materiału, z masą kieszeni, najlepiej w kamuflażu i ze stricte militarnym rodowodem. Do tego biały T-shirt, oliwkowa kurtka M65 i można chodzić cały rok. Są jednak sytuacje, kiedy trzeba dostosować garderobę do okoliczności i wybrać coś bardziej szykownego. Garnitur się znajdzie, może nawet płaszcz. Ale co zrobić, żeby w tym wszystkim nie zmarznąć? Tu polecamy nietypowe cechy produktów z naszej oferty – w tym przypadku zastosowanie kurtki Wolfhound w wersji bez kaptura. Gładkie mankiety i brak kołnierza oraz prosty krój sprawiają, że bez problemu zmieści się pod większością płaszczy i lekkich kurtek, o ile nie są ściśle dopasowane. Ocieplina Climashield® Apex™ o gramaturze 67 g/m2 będzie świetnie izolować od zimna, co pozwoli nawet w galowym stroju cieszyć się np. rodzinnym spacerem w święta lub sylwestrowy wieczór. 

Bluza Raid – wygodnie czy cicho?

Wprowadzenie bluzy mundurowej Raid wniosło nowe rozwiązania do naszej oferty, ale nie wszystkie mogą wydawać się oczywiste. Jednym z takich elementów jest sposób zapięcia kieszeni. Zazwyczaj do wyboru jest zamek błyskawiczny, guziki lub rzep. Każde z tych rozwiązań jest bardzo popularne w odzieży taktycznej, ale każde ma również swoje ograniczenia. Zamki się psują, guziki odpadają, a rzepy hałasują. Właśnie dlatego w bluzie Raid zdecydowaliśmy się na guziki kanadyjskie, które są lekko elastyczne i mocowane na tasiemce, więc trzymają się o wiele lepiej niż tradycyjne, przyszywane. Ale istnieje coś, co nie wszyscy wiedzą: w kieszeniach na ramionach bluzy są dwa rodzaje zapięcia. Oczywiście mamy guziki, ale poza tym jeszcze rzepy, których możemy używać, kiedy okoliczności na to pozwalają. Natomiast kiedy chcemy być cicho lub wilgotność uniemożliwia stosowanie rzepów, wystarczy je zaślepić (zaślepki w zestawie) i używać tylko guzików.

Bergen – plecak bushcraftowy z niespodzianką

Plecak Bergen – podobnie jak jego starsza siostra Matilda – inspirowany jest wojskowym plecakiem Alice. Te militarne korzenie widoczne są nie tylko w stylistyce Bergena, lecz także w zastosowanych w nim rozwiązaniach. Na pierwszy rzut oka widać oldschoolową bryłę, ale jest w nim element, którego można nie zauważyć od razu. Nad kieszeniami plecaka ukryto taśmę kompatybilną z systemem MOLLE/PALS. Wystarczy podwinąć pasek Cordury, który ją przykrywa i w ten sposób zyskujemy dodatkowe możliwości przenoszenia ekwipunku. Po odsłonięciu taśmy plecak Bergen nabiera bardziej wojskowego wyglądu, co część użytkowników bardzo ceni. 

Jeden produkt – mnóstwo zastosowań.

Tak można opisać ofertę marki Helikon-Tex. Wszystkie te rozwiązania, jak plecak-karimata, spodnie z szesnastoma kieszeniami, kurtka z ukrytą nerką, czy czapka z kieszenią powstają, by coraz lepiej zaspokajać potrzeby wymagających użytkowników. Dbamy o miłośników bushcraftu, sportowców, żołnierzy i inne służby mundurowe. Podpowiadamy, jak ułatwić sobie życie w mieście i w podróży. Sami używamy naszych produktów i z czasem staramy się je udoskonalać. Jeśli chcesz wiedzieć o nas więcej, zapisz się na newsletter i razem z nami wyrusz w #JourneyToPerfection

Udostępnij artykuł

FacebookXCopy Link

Autor: Redakcja Helikon-Tex

Podobne posty

Apteczka miejska, na strzelnicę i do bushcraftu – czym się różnią?

Apteczka miejska, na strzelnicę i do bushcraftu – czym się różnią?

Wybierając się do miejskiej dżungli, na strzelnicę czy w dziką głuszę, ciesz się przygodą, ale bądź też…

torba alien w terenie Torba Alien – to nie jest kolejna zwykła torba 

Torba Alien – to nie jest kolejna zwykła torba 

Mieści 122 litry, ma fluorescencyjne wnętrze i dziwnie się otwiera. To tylko garść suchych faktów, a torba…

Koszula w kratę nie tylko dla drwala

Koszula w kratę nie tylko dla drwala

Kto by pomyślał, że koszula w kratę – ulubienica hipsterów, gwiazd rocka, a także entuzjastów bushcraftu –…

Nie wiesz, jaki plecak wybrać? Pomożemy!

Nie wiesz, jaki plecak wybrać? Pomożemy!

Jak na markę z militarnymi korzeniami i ponad 40-letnim doświadczeniem przystało, potrafimy zaprojektować dobry plecak. Łączą w sobie…

Anorak – skąd się wziął i dlaczego jest tak popularny?

Anorak – skąd się wziął i dlaczego jest tak popularny?

Od mroźnych arktycznych bezkresów po tętniące życiem ulice wielkich miast. Można powiedzieć, że anorak jest wybitnym podróżnikiem,…

Plecak, torba czy nerka – w czym najlepiej przenosić EDC?

Plecak, torba czy nerka – w czym najlepiej przenosić EDC?

EDC, czyli skrót od angielskiego terminu everyday carry, to w dosłownym tłumaczeniu sprzęt noszony codziennie. Określenie pojawiło…

Kurtka M65. Dwie wersje klasyka

Kurtka M65. Dwie wersje klasyka

Marzenie wielu chłopaków dorastających w Polsce w latach 80. i 90. oraz najbardziej znana kurtka wojskowa na…

kurtka greyman Pracujesz pod przykrywką? Zobacz, co mamy dla greymana

Pracujesz pod przykrywką? Zobacz, co mamy dla greymana

Śledzisz kogoś? Prowadzisz obserwację? A może po prostu nie chcesz rzucać się w oczy w mieście? Jeśli…